Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práce s emocemi, energ.vazby s rodiči, příklady z praxe

12. 11. 2017

J. Ina Pokorná

Práce s emocemi, energ.vazby s rodiči, příklady z praxe

 

POKUD BUDETE MÍT V TYTO DNY POCITY A EMOCE, CO VÁS VÍCE DRÁŽDÍ, NEBO ODSTŘELUJÍ A NECÍTÍTE SE V NICH DOBŘE, JE TO PROTO,Ž E SE HLÁSÍ O  UZNÁNÍ, SCHVÁLENÍ A POROZUMĚNÍ NĚJAKÁ VAŠE ČÁST, KTEROU JSTE  VYTĚSNILI VEN. VŠE, CO VE VAŠEM TĚLE VZNIKNE K VÁM PATŘÍ, ZA CELÝ VÁŠ ŽIVOT – ČASOVOU OSU OD NAROZENÍ DO TĚD.  EMOCE A POCITY NIKAM NEZMIZÍ,  EMOCE A POCITY VZNIKAJÍ A MAJÍ SVŮJ DŮVOD, SVÉ OPODSTATNĚNÍ.  PATŘÍ DO SITUACÍ, KTERÉ VYŽADUJÍ TYTO POCITY A EMOCE. POKUD JSTE SE DOSTALI DO SITUACÍ, KDY JSTE STALI PROTI RODIČI, UČETELI, ŠEFOVI A V HOVORU JSTE NEBYLI SCHOPNI SE OBHÁJIT, ŘÍCT JAK TO VIDÍTE VNÍMÁTE VY (AT UŽ SE STUDU, ŽE BUDETE ODMÍTNUTI, ŽE BUDETE ZESMĚNŠNÍ) – VZNIKLA VÁM AUTOMATICKY NĚJAKÁ EMOCE, POCIT. TEN POCIT BYL VÁŠ, POTŘEBOVALI JSTE SE OBHÁJIT, ŘÍCT, JAK TO VIDITE VY.TEHDY JSETE JSTE NA TO NEMĚLI SILU, VYTESNILI JSTE V SOBĚ ČÁST EMOCE A POCITU , POTŘEBY SE OBHÁJIT , SEBE ZASTAT – ČILI SEBE. 

CO S TÍM? CO SE PO NÁS TED V TYTO DNY CHCE?  ABYCHOM SPOČINULI V SOBĚ´, KDYŽ  NÁM NENÍ DOBŘE, KDYŽ MÁME NEPŘÍJEMNÉ EMOCE, NEUTÍKALI OD NICH – ČILI OD SEBE.  PODÍVALI SE NA NĚ – ČILI NA SEBE – PROTOŽE VZNIKLY V NÁS A PATŘÍ K NÁM – A ŘEKLI JIM – ČILI SOBĚ – UZNÁVÁM TĚ A SCHVALUJI, KDE JSEM NAPŘ. TENTO VZTEK CILITA NAPOSLEDY? A KDY POPRVÉ? A POKUSIT SE NECHAT K SOBĚ PŘIJÍT  VZPOMÍNKY, OSOBY., SITUACE CO JSOU UŽ PRYČ. A DO TÉ VZPOMÍNKY  SI ŘÍCT – JO, UZNÁVÁM A SCVHALUJI V SBOĚ TEN VZTEK, TU NENÁVIST TEHDY MĚLA TEHDY SVŮJ DŮVOD, NEMĚLA JSEM SÍLU SE OBHÁJIT.   JSEM PLNĚ A KOMPLETNĚ S TEBOU  POCITE A EMOCE SMUTKU, HNĚVU – A TÍM SE STÁVÁM CELISTVÁ.  

 A O TO JDE VESMÍRU. A DUŠE JSOU PŘIPRAVENY NA TO, ABY TĚLA VEDLA K CELISTVOSTI.  TAKŽE HURÁ DO  TOHO.

DÁVÁM SOBĚ TO, CO MĚ NEDOKÁZALI, NEUMĚLI DÁT RODIČE – ČILI BEZPODMÍNEČNOU POZORONOST POCITU A EMOCI KTEROU MÁM V CELÉ SVÉ ČASOVÉ OSE SVÉHO ŽIVOTA….. 

A TO, CO SE UČÍME JE – CÍTÍTT SE „NORMÁLNĚ“ I V EMOCÍCH HNĚVU, SMUTKU, LÍTOSTI ČILI V DUALITĚ.

KAŽDÝ RODIČ VÁM ŘEKNE, ŽE DĚLAL JAK NEJLÍP UMĚL. A TO TAK JE. NEBYLY INFORAMCE, TŘEBA MOJJI RODIČE JSOU ROČNÍK 1948 A OPRAVDU BYLI NAUČENI VE STYLU – VYHCOVÁM Z TEBE HODNÉHO ČLVOĚKA, TAK ABY TĚ MĚLI VŠICHNI RÁDI. NEUMĚLI SI PORADIT S TÍM, KDYŽ DÍTĚ PLAKALO, KŘIČELO, VZTEKALO SE.  DÍTĚ JE DO 8 LET VĚKU CITICÍ, ČILI VÁM NIC NEVYMYSLÍ, JSOU NAPOJENI NA ZDROJ, VESMÍR, RODÍ SE SEM S PLNÝM VYBAVENÍM ORGÁNŮ NA ZVLÁDÁDÁNÍ FREKVENCÍ JAK RADOSTI, TAK SMUTKU, ODVAHY STRACHU.  CHYTROLÍNI DĚTI DO 8 LET VĚKU MAJÍ NAZRCADLENÉ CHOVÁNÍ RODIČŮ. MENTÁLNÍ TĚLO VZNIKÁ PO 8 ROKU ŽIVOTA.   KDYŽ JE DÍTĚ CITICÍ , ZNAMENÁ TO, ŽE CITI I VIBRACE Z PROSTŘEDÍ. POKUD RODIČE MASKUJÍ SVOJE POCITY, DÍTĚ JE CITI A REAGUJE. ČILI KŘIČÍCÍ DÍTĚ MUŽE VNÍMAT PCOITY MATKY NA OTCE , NA KTERÉHO JE NAŠTVANÁ, A NEŘEKNE JE. PAK SE SNAŽÍ DÍTĚ UTIŠIT A NEJDE TO, JE VICE A VICE NAŠTVANÁ, UVNITŘ, USMÍVÁ SE NA DÍTĚ A DÍTĚ KŘIČÍ VÍC A VÍC… POKUD BY Z ANÍM PŘISLA A CITILA A VĚDĚLA TYTO INFO – ŘEKLA BY – HOLČIČKO, JSEM TAK VYTOČENÁ NA TÁTU, ŠTVE MĚ A UPLNĚ ZUŘÍM, TÍM PÁDEM DÍTĚ UCITI PRAVDIVOST A PŘESTANE. MÁM UŽASNÉ PŘÍKLADY Z TERAPII NAPŘ.  MAMINKA A  1,5 LETÁ HOLČIČKA  NATÁLKA- MAMINKA PO 2 TĚHOTNÁ, NEVYSPALÁ, JE JÍ ŠPATNĚ, USMÍVAJÍCÍ SE NA NATÁLKU UTĚŠUJE JI, ABY SPINKALA A NEPLAKALA V NOCI. NAVRHLA JSEM JÍ, ABY JI ŘEKLA PRAVDU, JAK SE CITI – NATÁLKO, JSEM UPNĚ HOTOVÁ, VYČERPANÁ, ROZČILUJE MĚ ,JAK PLÁČEŠ, A KNOURÁŠ, MÁM V SOBĚ VZTEK POTŘEBUJI SE VYSPAT …. JAKMILE TOTO ZAČALA DÍTĚTI ŘÍKAT DÍTĚ PŘESTÁVALO PLAKAT A USNULO.  DALŠÍ MAMINKA – SICE NEŘÍKALA DÍTĚTI, JAK SE CITI, ALE UVOLNILA V SOBĚ ZLOST A VZTEK NA SVOJI MATKU – BRNĚLY JI RUCE, NOHY, NECHALA SE VÉST DUŠÍ, CHTĚLA TO – A PŘICHÁZELI JI INFORAMCE PROČ JI TY RUCE BRNÍ A ZAČALY VYVSTAÁVAT VZPOMÍNKY …. HOLČIKA V NOCI NEPLAKALA A SPALA KLIDNĚJI.

 

Z KONSTEALCÍ A PRAXE – PROTOŽE RODIČ DĚLÁ JAK NEJLEPE UMÍ, A OPRAVU JE O TOM PŘESVĚDČEN , POKUD JSOU SPORY MEZI RODIČI A DĚTMI – NEMÁ SMYL, ABY RODIČ CHODIL ZA DÍTĚTEM,MYSLÍM TÍM V DOSPĚLOSTI-  DOSPLÍ  SI POTŘEBUJE PRVNĚ ZPRACOVAT SVOJE PCOITY KŘIVDY, POCITY MARNOSTI, UBLIŽEN, NEVYSLYŠENÍ, KTERÉ MÁ K RODIČI A AŽ POCHOPÍ PROČ TO TAK RODIČ UDĚLAL , OPRAVDU POCHOPÍ A PROCÍTÍT SI UVONÍ SE AUTOMATICKY  PŘES ENERG. SYSTÉM  MATKA, OTEC DÍTĚ  ENERGETIKA A  PŘICHÁZÍ USMÍŘENÍ.  DOSPĚLÝ NEMÁ PROBLÉM VYKROČIT K RODIIČ A CITI, ŽE I RODIČ JE UVONĚNÝ.

 

PŘÍKLAD – MUŽ V NEMOCNICI – NEVIDĚL SVOJI DCERU 15 LET, VOLAL JI  V DOBRÉ VÍŘE, JAK SE MÁ – VÝSLEDEK DCERA HO ODMÍTLA, CHLADNĚ, MĚLA VÝČITKY.  PŘÍKLAD ŽENY – POHCOPILA SVOJI MATKU KDYŽ  JI DOCHÁZELY VZPOMÍNKY A POCITY Z DETSTVÍ, PRÁCE CCA 2 ROKY.  KOMUNIKOVALA SE  SVOJI MATKOU JAK TO VIDÍ DNES JAKO DCERA S ODSTUPEM – MATKA JI ODSOUHLASILA VŠE. NAPROSTÁ SHODA. VZTAH SE UVOLNIL.

 

DNEŠNÍ  DĚTI NÁS NUTÍ DO TOHO, A ZVLÁŠT DUŠE DĚTÍ NAROZENÝCH PO ROCE 2000 -  ABYCHOM NEBYLI V MASCE A BYLI AUTENTIČNÍ, PROBLÉM JE, ŽE MÁME VŠICHNI DOST V SOBĚ ZAŽITÉ VZORCE JAK CO MÁ VYPADAT ALE TAKÉ STUD ZA TO, KDYŽ CITIME NĚJAKOU EMOCI, PRÁVĚ HNĚVU, ZÁVISTI, ZLSOTI APOD. 

 

BEZ ČERNÉ NEPOZNÁTE BÍLOU , BEZ NESVOBODY NEPOZNÁTE POCIT SVOBODY. PÍŠE DOST DUCHOVNÍCH KNIH. - VŠIMNĚTE SI, PŘES CO JDOU PROŽITKY – TAM KDE JE SILNÉ NEGATIVNÍ V TĚLE VELMI SILNÉ – CO VÁS POBUŘUJE, ROZČILUJE – JE TAM NĚJAKÉ VAŠE TĚMA – KDYŽ SI TOTO „NE UZNÁTE“ UKÁŽE SE VÁM PAK ANO. NĚKDY TĚŽKÉ, SLOŽITÉ, ALE TAKTO FUNGUJE ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI NA PLANETĚ.

DODATEK- DĚKUJI TI MAMI, TATI, ŽE MI DÁVÁŠ DOST ČASU NA TO, ABYCH SI ZRPAOVALA/ZPRACOVAL SVOJE EMOCE A POCITY K TOBĚ.     MŮŽETE ODŘÍKAT TAK, JAK PSALA SIMI – TOU ČÁSTÍ MÉHO BOŽSKÉHO JÁ, KTERÁ JE K TOMU OPRÁVNĚNÁ - JÁ …. (MATKA, OTEC) TI DÁVÁM JANI DOST ČASU NA TO, ABY SIS ZPRACOVALA SVOJE POCITY A EMOCE KE MNĚ. DÁVÁM TI TOLIK ČASU, KOLIK BUDEŠ POTŘEBOVAT.  RESPEKTUJI TEBE, RESPEKTUJI SEBE. DÍVÁM SE OČIMA POROZUMĚNÍ, UZNÁNÍ A LÁSKY.

VÝRAZ EGO SI KAŽDÝ MŮŽE VYLOŽIT Z RŮZNÝCH ZDROJŮ JINAK.    Z MÉHO POHLEDU I BY SE MĚLO VÍCE ZAMĚŘIT NA ODPOR TĚLA – COŽ JE BYTOSTNÝ STAV TĚLA – NE EMOCE., KTERÝ SI VYTVOŘÍ ČLOVĚK  A JEHO ENERG. SYSTÉM  V OKAMŽIKU, KDY BĚHEM ŽIVOTA NEMŮŽE BÝT AUTENTICKÝ, NEMÁ SÍLU, JAK JSEM PSALA V PRVNÍCH ZPRÁVÁCH , A UŽ I DŘÍV V MAYSKÉM.  NA TO, ABY SE OBHÁJIL, PAK ZTRATÍ VÍRU, ŽE MŽŮE BÝT OPRAVDU VYSLYŠEN A VŠE MÁ POTŘEBUJ PAK KONTROLOVAT.   DALŠÍ  VELMI OMEZUJÍCÍ JE  STUD. VŠECHNO JSOU TO OBRANY A KRYJÍ ZRANĚNÍ, TRAUMA VĚTŠINOU Z DĚTSTVÍ -  A  SYSTÉM PŘES TUTO OBRANU DO SEBE NEMUSÍ , ANI VĚTŠINOU NEPOUŠTÍ, POSILUJÍCÍ VIBRACE.

KAŽDÝ Z NÁS MÁ V SOBĚ ESENCI, TO, CO UZDRAVUJE, KDYŽ SE SPRÁVNĚ POUŽÍVÁ. JE TO TA ČÁST, KTERÁ JE NAPOJENA NA  ZDROJ, VESMÍR, A POCHÁZÍ Z JEDNOTY  . (DUŠE PŘICHÁZÍ ZE ZDROJE, JAK SE ŘÍKÁ VŠICHNI JSME NA VYŠŠÍCH URONVÍCH ROVNI)  TATO ČÁST JE TA, KTERÁ DOKÁŽE UZDRAVIT (ŘÍKÁ SE, ŽE VŠE JE V HLAVĚ, PSYCHICE APOD.)  JE TO  TA ČÁST. KDYŽ SI PŘEDSTAVITE LEŽATOU OSMIČKU, SYMBOL NENKONEČNÁ (UŽ JSEM PSALA DŘÍVE O NÍ) TAK TAM KDE SE SPOJUJE JE TEN BOD. MŮŽEME ŘÍCT, ŽE PRAVÁ ČÁST NEKONEČNA JE VĚDOMÍ, LEVÁ PODVĚDOMÍ. KDYŽ TENTO BOD V SOBĚ OBJEVÍTE –A PODÍVÁTE SE Z TED A TADY NA SEBE  VLEVO, I V PRAVO – DO VĚDOMÍ I PODVĚDOMÍ TAK UZDRAVÍ. JEJÍ FREKNCE JE LÁSKA. TO JE TO JAK ŘÍKÁME "JÁ VÍM"    DÁ SE VYTRÉNOVAT CVIČENÍM V MEDITACI.

 

TO JE TA ČÁST, KTEROU ŽIJÍ NAPLNO DĚTI. PROTOŽE NEMYSLÍ A JSOU PRÁVĚ NAPOJENI PŘÍMO NA ZDROJ.   POMOCNÁ AFIRMACE JE PRÁVĚ TO DÍVÁM SE NA SEBE OČIMA POROZUMĚNÍ, UZNÁNÍ A LÁSKY. KDYŽ SE S TÍMTO PODÍVATE NA , ODPOR, VZDOR, STUD NEBO TO EGO, ZAČNE USTUPVOAT A NASTOLUJE SE ROVNOVÁHA V TĚLE.  ASPON NA CHVÍLI,NEŽ PŘÍJDE DALŠÍ SPOUŠTĚČ :) :) TEN UŽASNÝ POSEL , CO NÁM NESE NĚCO DULEŽITÉHO  (SLOVA TEAL) NEBO  KTERÉ DALAJLAMA NAZÝVÁ DIAMANTY V NAŠEM ŽIVOTĚ

 

Mgr. Martina Konečná

Vidím to tak, že se v rámci procesu evoluce pomalu probouzíme a vzpamatováváme se z emoční doby temna. Neni tady nikdo, kdo by byl schopen lásky bez výhrad a bez podmínek, proto není viníků a není nevinných. Někdy lekci zvládneme lépe a někdy hůře. Podstatné je, že o spouštěčích z vnějšího prostředí už víme, a své reakce na ně zkvalitňujeme, jak nejlépe v daný moment dokážeme. A ŘEŠÍME SEBE, NE SPOUŠTĚČ. Ano uvědomění, že jde jen o spouštěč je podstatné, abychom si v těch vzájemných hrách "ubližovali" co nejméně. Všichni si tu přes sebe přehráváme vzájemně svá zraněná já, tím se zbavujeme masek, falše, her na oběť a vede nás to být opravdoví, upřímní a otevření, nejenom v krásných slovech, ale i konání. Integrita slov a činů, sdílení a podpora ze srdce, nikoliv z osobní prospěšnosti, radost z úspěchů blízkých kolem nás.- Sem směřujeme, má to velkou hodnotu, toto je pro mě osobně konkrétně evoluce. Bez slitování nás vede k tomu, abychom KONEČNĚ pohlédli na své stíny a v nich skryté skutečné pohnutky svého konání. Evoluce není sluníčková záležitost, ale celostní transformační proces. Rozdrtí naše ego na padrť a stvoří nás nově, protože s tím starým a naučeným se v nových frekvencích prostě už nedá žít. Ano, mějme porozumění pro sebe i pro druhé. Je to těžké, ale jinudy cesta nevede.